Lokalizacja Gliczarowa Górnego

Gliczarów Górny – lokalizacja

Malownicza i przepiękna miejscowość Gliczarów Górny lezy w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Niezwykła wieś, w której ludzie zachowali kulturę podhalańską, zachwycają swoim ludowym strojem, gwarą, muzyką oraz kuchnią należy do powiatu tatrzańskiego. Dokładnie we wschodniej części gminy Biały Dunajec. Niewielka wieś licząca ponad 800 mieszkańców od lat przyciąga turystów. właśnie stąd rozciąga się przepiękna panorama na Tatry.

Jest się tak dlatego, że miejscowość jest zlokalizowana najwyżej na Podhalu, dokładnie 900 do 1006 metrów nad poziomem morza. Wieś Gliczarów Górny składa się z osiedli Jurzyste, Matygówka, Bartków Wierch, Fiśkowa Dolina, Dziadkówka. Miejscowość leży na uboczu, dokładnie pomiędzy Białym Dunajcem a Bukowiną Tatrzańską. Większość okolicznych szlaków turystycznych jest od niej oddalona, jednak można do nich dotrzeć busem lub zorganizować sobie nieco dłuższy spacer.

Dzięki swojej lokalizacji miejscowość bywa coraz częściej odwiedzana przez turystów, stąd w miarę szybko można się dostać do Zakopanego. Jest ono oddalone o około 18 kilometrów od Gliczarowa. Dla spragnionych wodnych przygód niedaleko 4, 5 kilometry dalej w Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się baseny termalne. W basenach tych można dać odpocząć mięśniom zmęczonym po górskich wędrówkach. Niezapomniane spacery można odbyć po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, najbliższe wejście znajduj e się 10, 4 kilometra od Gliczarowa Górnego. Szybko i sprawnie samochodem można się także przedostać na Słowację 13, 6 kilometra dalej znajduję się granica Łysa Polana.