Atrakcje turystyczne

Gliczarów Górny od kilkunastu lat cieszy się popularnością wśród turystów. Coraz częściej wybieramy go jako bazę noclegową podczas wakacji czy ferii. Atrakcji turystycznych nie brakuje w okolicy, to też odwiedza się go zarówno latem, jak i zimą. Uroki wsi, spokojny góralski klimat i przepiękne widoki na panoramę Tatr sprawiają, że turyści często tutaj zaglądają.

Zimą największą atrakcją turystyczną są wyciągi narciarskie, niedaleko w Białce Tatrzańskiej znajduje się Kotelnica Białczańska, która od kilku już lat przyciąga wiele narciarzy oraz snowboardzistów. Stacja Narciarska RusińSki położona w sąsiedniej miejscowości Bukowina Tatrzańska, czy Stacja Narciarska U Steni. Jest to doskonałe miejsce dla fanów zimowych sportów, niedaleko też znajduje się kilka innych wyciągów narciarskich w Witowie czy Jurgowie. W każdym z tych miejsc znajdziemy trasy dostosowane do zaawansowanych narciarzy, ale także dla początkujących i dzieci.

Fantastycznym rozwiązaniem na obolałe mięśnie czy zakwasy są baseny termalne, znajdują się one zarówno w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem czy Szaflarach. Wieczorami zaś właściciele domków i pokoi noclegowych chętnie organizują kulig połączony z ogniskiem, góralską muzyką oraz pysznym grzańcem.

Latem zaś główną atrakcją turystyczną są szlaki górskie. Między innymi przez Gliczarów przebiega Szlak Wolnościowy z Chochołowa do Niedzicy, który w dalszej części łączy się z innymi trasami. Przebiega także trasa spacerowa: Biały Dunajec – Stołowe –Gliczarów Górny – Gliczarów Dolny – Wojtusiców Wierch – Biały Dunajec – Kuny ( 3, 5 godz.). Zaś wielbicieli wycieczek rowerowych zainteresuje szlak rowerowy: Biały Dunajec – Gliczarów Dolny – Gliczarów Górny – Biały Dunajec. Długość ok. 15 km.